„Wakacje w końcu mamy i o pandemii na chwilkę zapominamy”

W dniach 5-9 lipca, 90 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu uczestniczyło w półkolonii letniej „Wakacje w końcu mamy i o pandemii na chwilkę zapominamy” zorganizowanej przez działające przy Szkole Stowarzyszenie „Przyjaciele Czwórki”. Stworzenie dzieciom warunków do wypoczynku letniego podczas, którego mogli ponownie się integrować się z grupą rówieśniczą, wznawiać kontakty towarzyskie, przy jednoczesnym poznawaniu ciekawych miejsc w swojej okolicy jak również profilaktyka uzależnień i promocja zdrowego stylu życia miało na celu poprawę społecznego funkcjonowania i wspierania intelektualnego, psychicznego i fizycznego rozwoju dzieci. 5 dni to niezapomniany czas dla wszystkich uczestników półkolonii, który obfitował w wiele atrakcji. Wycieczki do Wioski Indiańskiej „Pocahontas” we Wrocławiu, „Zagrody Edukacyjnej Pasternak” w Lutomierzu oraz do kina Cinema 3D w Świdnicy. Podczas półkolonii dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, warsztatach serowarskich i plastycznych, zajęciach sportowych i tanecznych oraz fantastycznej zabawie na letnim basenie w Strzegomiu. Każdego dnia uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych: tolerancja, integracja, przyjaźń, uzależnienia oraz poczucie własnej wartości. Każdy uczestnik półkolonii miał zapewnione drugie śniadanie, ciepły posiłek oraz lody. Na zakończenie wypoczynku każde dziecko otrzymało miłą niespodziankę. Organizacja półkolonii była możliwa dzięki finansowemu wsparciu wysokości 16 000,00 zł ze środków Gminy Strzegom w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2021 roku.

Katarzyna Kupczyk