Noc kodowania w PSP4 w Strzegomiu

Z okazji Tygodnia Kodowania w ramach międzynarodowej inicjatywy Meet and Code 2022 w dniach 21–22 października, Stowarzyszenie “Przyjaciele Czwórki” zorganizowało dla 70 uczniów z klas V-VIII naszej szkoły, fantastyczną zabawę połączoną z nauką programowania pt.: NOC PROGRAMOWANIA Z “PRZYJACIÓŁMI CZWÓRKI”. Takie wydarzenie odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy. Uczestnicy wzięli udział w zabawach i tańcach integracyjnych, wieloformatowej grze “Statki”, tańczyli z kinektami. Podczas wielogodzinnej zabawy uczniowie poznawali nowe technologie i sprzęt, który posiada szkoła. Uczestnicy budowali i kodowali Lego Spike, sterowali robotami Photon, programowali BeCREO kit, konstruowali długopisami i drukarką 3D, poznawali świat wirtualnej rzeczywistości w Goglach VR. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również gry “Scotty! GO”, które zostały zakupione dzięki otrzymanemu grantowi od Meet and Code, na organizację tego fantastycznego wydarzenia.

Wydarzenie było możliwe dzięki: SAP (@SAP4Good)- Sponsorowi inicjatywy; TechSoup Polska – Partnerowi inicjatywy #meetandcode #SAP4Good #codeEU https://www.meet-and-code.org/pl/pl/downloads

Dziękujemy również Artyza Strzegom oraz wolontariuszom za wsparcie naszego wydarzenia.