Świąteczne spotkanie w Dziennym Domu Pobytu „Senior-Wigor” w Strzegomiu

19 grudnia 2022r. uczniowie z klasy 5a PSP4 w Strzegomiu, w ramach programu „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej” oraz Szkolnego Koła Wolontariatu udali się do DDP „Senior-Wigor”. Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie najbliższych oraz czas wspólnego kolędowania. Na początku spotkania seniorzy wysłuchali opowiadania pt. „Jak wół i osioł trafili do stajenki”, po czym jak przystało na czas świąt Bożego Narodzenia wspólnie ozdabialiśmy pierniki, kolędowaliśmy i rozmawialiśmy. Na znak integracji międzypokoleniowej wykonaliśmy łańcuch z papieru, co wywołało u wszystkich wspomnienia z dzieciństwa. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli na ręce p. Kierownik Aleksandry Bochyńskiej kartki z życzeniami od p. Dyrektor Anny Rudnickiej oraz Szkolnego Koła Wolontariatu.

Spotkanie zostało zorganizowane i zrealizowane w ramach  zadania pod nazwą TRZY POKOLENIA, finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki, realizowanego w ramach programu pn. „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej” i wywołało zarówno u uczniów, jak i u seniorów radość i uśmiech na twarzy. /A. Sochocka, A. Szklarek, J. Dunia/

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2