Biblioteka szkolna

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu znajduje się na parterze „nowego budynku” szkoły.

Składa się z dwóch pomieszczeń: przestronnej, kolorowej wypożyczalni z wolnym dostępem do półek oraz czytelni – miejsca przeznaczonego do cichej pracy uczniów i odrabiania lekcji. Oprócz tego funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, w którym znajdują się trzy komputery z dostępem do Internetu, dzięki którym uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę oraz poszukiwać informacji.

Księgozbiór liczy ponad 17.000 woluminów. Zbiory są systematycznie powiększane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb czytelników. Biblioteka jest wyposażona w bogaty i wszechstronny księgozbiór podręczny, płyty DVD, gry oraz czasopisma dla dzieci i nauczycieli. Starania nauczycieli bibliotekarzy kierują się w stronę stworzenia przyjaznej przestrzeni dla czytelnika.

Korzystamy z systemu MOL Optivium dzięki, któremu zwrot i wypożyczanie książek jest dużo szybsze i łatwiejsze. Katalog online znajduje się na stronie biblioteki, gdzie czytelnik ma możliwość poglądu własnego konta oraz zamówienie książek.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach
730 – 1530 i w piątek 730 – 1400

Wejście do biblioteki przez czytelnię. Wchodzimy pojedynczo i w maseczce. Do biblioteki przychodzą tylko uczniowie.

W tym roku, w związku z epidemią, nie ma wolnego dostępu do półek. Można poprosić panią z biblioteki o pomoc w wyborze książek lub samodzielnie sprawdzić w domu, w katalogu online naszej biblioteki i wybrać książkę. Można przynieść zapisane na kartce: autora i tytuł wybranej książki lub zarezerwować przez konto online.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4

Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!

All Rights Reserved