Kariera sportowa naszej absolwentki

Adrianna Wysocka wicemistrzynią Europy w piłce siatkowej kadetek !

Adrianna Wysocka, absolwentka naszej szkoły, została wicemistrzynią Europy w piłce siatkowej kadetek !

Ada zadebiutowała właśnie w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy kadetek podczas rozgrywek na Litwie.

Pierwsze siatkarskie kroki Adrianna Wysocka stawiała na lekcjach wychowania fizycznego w PSP nr 4 w Strzegomiu. Jednocześnie uczęszczała na zajęcia sportowe do sekcji siatkówki w Świdnicy.

Podstawówkę ukończyła z wyróżnieniemi z tytułem „Najlepsza z  najlepszych”. Przez kolejne lata z każdej siatkarskiej imprezy przywoziła medale i wyróżnienia.

Od roku szkolnego 2013/2014 Adrianna Wysocka jest  uczennicą III klasy gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Jako reprezentantka kraju uczestniczyła już w kilku międzynarodowych turniejach siatkarskich. Srebrny medal  wywalczony w Kownie to jak  na razie jej największe sportowe osiągnięcie.

Życzymy Adriannie, by jej siatkarska kariera rozpoczęta w Strzegomiu rozkwitła w przyszłości na olimpiadzie lub  na mistrzostwach świata.