Prestiżowy konkurs rangi wojewódzkiej

Majka Koza finalistką na szczeblu wojewódzkim języka angielskiego

Wyjątkowo pracowity i owocny w osiągnięcia uczniów PSP 4 rok szkolny 2019/2020 wyłonił wiele lingwistycznych talentów oraz rozbudził tym większą pasję językiem angielskim.

Z przyjemnością możemy poszczycić się kolejnym już sukcesem naszej uczennicy, MAI KOZY- klasa VII a, która znalazła się w ścisłym finale konkursu Zdolny Ślązak z języka angielskiego.

Dnia 20 stycznia 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu odbył się finał konkursu, w którym Maja zaprezentowała szeroką wiedzę z zakresu historii oraz kultury krajów anglojęzycznych; rozwiązując liczne testy sprawdzające umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem jak również zestawy gramatyczno-leksykalne i wiele innych.

Reprezentantka naszej szkoły, przygotowywana przez wychowawcę i nauczyciela j. angielskiego p. Agnieszkę Szklarek, udowodniła zatem nieprzeciętną wiedzę; zmagając się w wielu dotychczasowych eliminacjach, wyróżniając się przy tym predyspozycjami językowymi na wyjątkowo wysokim poziomie. Zwieńczeniem finału będzie egzamin ustny, który ma odbyć się we Wrocławiu w podanym przez organizatorów. Trzymajcie kciuki !

Prestiżowy konkurs rangi wojewódzkiej, organizowany z ramienia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty przy współpracy z Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu, jest regionalną formą wspierania uzdolnień, jak również twórczą rywalizacją pomiędzy rówieśnikami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Agnieszka Szklarek