Zaproszenie na spotkanie z Gwiazdami Sportu

Zapraszamy rodziców i uczniów naszej szkoły do udziału w niezwykłej sportowej imprezie biegowej. Już 4 lutego 2022 r. o godzinie 16.00 na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu amatorzy biegania będą mogli dołączyć do 24-godzinnego biegu maratońskiego.

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest prof. Jan Chmura, znany i ceniony fizjolog, „Honorowy Obywatel Strzegomia”, doktor honoris causa i zdobywca m.in. „Korony Maratonów Świata”. Do udziału w biegu pan profesor zaprosił znane i lubiane gwiazdy polskiego sportu. Cała impreza oprócz promocji biegania ma również cel charytatywny.

Na strzegomskim stadionie pobiegną:

• Rafał Kubacki – mistrz świata i Europy w judo

• Rafał Omelko – złoty medalista halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce (sztafeta 4x400m)

• Wiesław Błach – medalista mistrzostw świata i Europy w judo

• Renata Mauer- Różańska – multimedalistka olimpijska w strzelaniu z karabinka pneumatycznego

• Tomasz Motyka – wicemistrz olimpijski w szermierce

• Urszula Włodarczyk – mistrzyni Polski w trójskoku i siedmioboju (pięcioboju)

Termin zawodów zbiega się z datą ferii zimowych w naszym regionie. Mimo tego chcemy zachęcić uczniów wraz z rodzicami do udziału w tej imprezie. W gronie uczniów naszej szkoły jest wielu wspaniałych biegaczy. Każdy uczeń który wystartuje w biegu otrzyma ocenę „6” z wychowania fizycznego. Warto spróbować swoich sił na bieżni i wesprzeć tym samym zbiórkę na cele charytatywne w naszym mieście. Do zobaczenia na stadionie OSiR!