Z przyrodą nie na bakier!

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej Szkoły wybrali się na wycieczkę do Nowoczesnego Obiektu Edukacyjnego we Wrocławiu.

Atrakcje Humanitarium dostarczyły naszym młodym odkrywcom zarówno sporej dawki wiedzy jak i dobrej zabawy. Obecna wystawa edukacyjna poświęcona jest odnawialnym źródłom energii, a wszystkie eksponaty, doświadczenia naukowe i quizy na temat wiedzy przyrodniczej rozbudziły tym większe zainteresowanie naszych uczniów. Pod opieką przewodników dzieci mogły w sposób empiryczny doświadczyć naukowych nowinek i zaspokoić wszelkie kwestie z nimi związane. Co więcej, wzięliśmy udział także w warsztatach w laboratorium chemicznym, gdzie podzieleni na grupy uczniowie pod opieką naukowca własnoręcznie wykonały glicerynowe stworki w dowolnych kształtach i kolorach, które po wykonanej pracy mogły zabrać do domów.

Opiekunowie wyjazdu: p. Anna Ćwik, p. Agnieszka Szklarek i p. Franciszek Gołębiowski