Wycieczka klas szóstych do Warszawy

W dniu 9 kwietnia 2024r. uczniowie klas szóstych wybrali się na niezwykłą przygodę do stolicy Polski – Warszawy. Ich trzydniowa wycieczka rozpoczęła się o świcie, o godzinie 5:30, gdy wraz z opiekunami wyruszyli w pełni ekscytacji i gotowości do odkrywania nowych miejsc i historii.

Pierwszego dnia, po przybyciu do Warszawy, uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili urokliwe tereny Łazienek Królewskich, zanurzyli się w historię na Starym Mieście i podziwiali architekturę Krakowskiego Przedmieścia, w tym majestatyczny Pałac Prezydencki. W trakcie wędrówki wzięli udział w emocjonującej ceremonii zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenie.

Drugiego dnia, pełni zapału, odwiedzili siedziby polskiego Sejmu i Senatu, gdzie mieli okazję spotkać wielu posłów i senatorów, a nawet usiąść w fotelach senackich, wcielając się na chwilę w rolę przyszłych decydentów. Następnie udali się do fascynującego Centrum Nauki Kopernik, gdzie pogłębili swoją wiedzę naukową i doświadczyli nauki w praktyce. Dzień zakończyli na Stadionie Narodowym, gdzie nie tylko miłośnicy sportu znaleźli wiele ciekawych atrakcji.

Ostatniego dnia ich podróży, uczniowie zobaczyli monumentalny Zamek Królewski, odkrywając tajemnice dawnych czasów i historię Polski. Następnie przenieśli się do Muzeum Narodowego, gdzie wzięli udział w pasjonującej lekcji historii, pogłębiając swoją wiedzę o kulturze i dziedzictwie narodowym.

Pomimo napiętego harmonogramu, wycieczka przebiegła w doskonałej atmosferze, a uczniowie mogli cieszyć się pełnym spektrum doświadczeń, które na długo pozostaną w ich wspomnieniach.

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 9