Wycieczka do Explora Parku i Palmiarni

22 października dzieci z klas 2a i 3a pod opieką pań: D.Perchun, U.Stanulewicz, B.Niespodziańskiej i M.Wrony odwiedziły niezwykłe miejsca, jakimi są: Explora Park i Palmiarnia w Wałbrzychu, w których czekało na nie wiele atrakcji. Wielkim powodzeniem cieszyły się interaktywne stanowiska, służące popularyzacji wiedzy technicznej. Dzieci m.in. układały mozaiki, rozwiązywały Sudoku, budowały mosty, poznały zasady działania Liczydła Chińskiego, anten dźwiękowych czy lejka grawitacyjnego. Najwięcej radości jednak miały podczas pokonywania pokoju luster. Bardzo atrakcyjna okazała się również wizyta w palmiarni. Zachwycająca roślinność, której nie zobaczymy na co dzień, żółwie, rybki, pawie, papużki i czarujące lemury zaskarbiły sobie sympatię dzieci. Dodatkową atrakcją wyjazdu okazała się wystawa dyń. To był naprawdę udany wyjazd. Już czekamy na następny.