Uczniowie z Czwórki w finale Mistrzostw Polski Juniorów w piłce siatkowej

W dniach 11-15 maja 2022 w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w piłce siatkowej. W finale wśród najlepszych zespołów w Polsce zagra zespół KPS Chełmiec Wałbrzych. Reprezentantami wałbrzyskiego klubu są bracia Natan i Daniel Wojtasikowie ze Strzegomia. Starszy z braci Natan jest uczniem Zespołu Szkół w Strzegomiu w klasie II technikum informatycznego. Młodszy brat Daniel jest uczniem klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu. Obydwaj rozpoczynali siatkarską przygodę w szkole podstawowej pod okiem trenerów: Roberta Kotowicza i Aleksandry Kruk. Z powodzeniem uczestniczyli w zajęciach SKS i w gminnych turniejach piłki siatkowej. W tym samym czasie Natan uczestniczył w rozgrywkach młodzieżowych DZPS w sekcji piłki siatkowej klubu AKS Strzegom. Ze Strzegomia młodzi siatkarze trafili do klubu Spartakus Jawor, gdzie przez dwa sezony doskonalili siatkarskie umiejętności, Daniel w mini siatkówce u trenerki Kingi Burkiewicz, a Natan w juniorach młodszych pod kierunkiem trenerki Marty Chmielus. Kolejna zmiana barw była dla naszych zawodników krokiem milowym siatkarskiej kariery. Klubem, z którym Natan i Daniel osiągają obecnie największe sportowe sukcesy, jest KPS Chełmiec Wałbrzych. Juniorzy Chełmca nie mieli sobie równych na Dolnym Śląsku i zdobyli złoty medal. Dzięki skutecznej grze i ciężkiej pracy całej drużyny i sztabu trenerskiego zawodnicy wałbrzyskiego Chełmca awansowali do najlepszej ósemki w Polsce. Droga do finału nie była spacerkiem. W półfinale MP najgroźniejszym rywalem też z Dolnego Śląska jak zwykle okazała się Gwardia Wrocław.

Tegoroczny finał MP w Krakowie to ogromny sukces siatkarzy Chełmca, który trafił do bardzo mocnej grupy z Jastrzębskim Węglem, Wolą Warszawa oraz Lechią Tomaszów Mazowiecki. Walka o medale będzie niezwykle ciężka. Życzymy siatkarzom ze Strzegomia i drużynie wałbrzyskiego Chełmca dobrej gry i zdobycia medalu na finach MP. Wyniki turnieju finałowego będzie można śledzić w transmisjach na żywo i na stronie klubu KPS Chełmiec Wałbrzych oraz na FB.