TRZY POKOLENIA – projekt MEiN

W dniu 21 listopada 2022 roku STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM.KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W STRZEGOMIU „PRZYJACIELE CZWÓRKI” rozpoczęło realizację zadania finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki. Zadanie pod nazwą TRZY POKOLENIA realizowane jest w ramach programu pn. „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”.

Projekt adresowany jest do trzech pokoleń związanych z Publiczną Szkołą Podstawową Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu – uczniów, ich rodziców, dziadków i przyjaciół szkoły. Jego celem jest rozbudzanie potrzeby wspólnego kontaktu trzech pokoleń z historią, kulturą wysoką oraz rozwijanie umiejętności odbioru dzieł artystycznych, teatralnych, jednocześnie zapewniając integrację międzypokoleniową. Zaplanowane działania będą skłaniać do refleksji nad przeszłością i teraźniejszością oraz wzmacniać rozumienie wartości, jaką stanowi pamięć o przyszłości i rola jaką ma ona przy budowaniu przyszłości. Realizacja zadań pozwoli wszystkim na „zatrzymanie się”, udział w atrakcyjnych zajęciach, które dla każdego z pokoleń stanowić będą nowość. Pozwolą również na wspólne, atrakcyjne spędzenie czasu wolnego oraz na kształtowanie postaw młodzieży, wpajanie i rozwijanie patriotyzmu, szacunku dla rodziny, wiedzy, pracy i prawdy.