Noc Nowych Technologii w Edukacji w PSP nr 4 w Strzegomiu – Sukces i Innowacje!

W dniach 12 kwietnia od godziny 18:00 do 13 kwietnia do godziny 8:00, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu zamieniła się w ośrodek nowoczesnych technologii edukacyjnych, witając uczestników Ogólnopolskiego Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2024. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 45 uczniów, którzy zdobyli I i II miejsca w „Grze Wielkoformatowej – Bezpieczny Internet”, organizowanej w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024.

Główną atrakcją było wykorzystanie nowoczesnych pomocy zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości. Sala gimnastyczna przekształciła się w pole do eksperymentów, gdzie uczniowie mieli okazję tworzyć i programować roboty przy użyciu zestawu Lego Spike Prime oraz testować je na specjalnie przygotowanej macie przygotowanej na konkurs Liga Robotów. Nie zabrakło także innych innowacyjnych rozwiązań. Drukarka 3D umożliwiała tworzenie trójwymiarowych modeli, a długopisy 3D pozwalały na kreatywne rysowanie w trzech wymiarach. Dzięki goglom VR uczniowie mogli przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, gdzie rozwiązywali quizy i zagadki, a zabawa z programowaniem odbywała się przy użyciu robotów Photon i gry Scotty Go! Dla bardziej zaawansowanych entuzjastów technologii przygotowano stanowiska z Becreo Kit – interaktywnymi zestawami do nauki elektroniki, oraz stanowisko do pracy ze Sztuczną Inteligencją. Impreza nie ograniczała się jedynie do technologicznych doświadczeń. Pan Dominik Mielcarek zaprezentował pokazy dronów, a pan Dariusz Kulpiński poprowadził mini warsztaty filmowe. Nie zabrakło również rozrywki, bowiem uczestnicy mogli bawić się przy grze Xbox – Just Dance. Po intensywnym wieczorze pełnym nowych doświadczeń uczestnicy zostali poczęstowani kolacją, a przed snem obejrzeli film na dużym ekranie. Rano, o godzinie 8:00, zostali odebrani przez swoich rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom i gościom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej innowacyjnej i inspirującej imprezy a Radzie Rodziców za kolację. Noc Nowych Technologii w Edukacji w PSP nr 4 w Strzegomiu była z pewnością sukcesem, który przyniósł uczniom wiele cennych doświadczeń i otworzył drzwi do nowych możliwości edukacyjnych. /koordynator projektu Katarzyna Kupczyk/

Linki do filmów z wydarzenia:

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 9