Klasa 4a zdobywa Góry Sowie

Uczniowie z klasy 4a, wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Kotlicką i wychowawcą p. M. Knap uczestniczyli w dwudniowej wycieczce klasowej do Rzeczki. Pierwszego dnia zwiedzali i poznali historię sztolni Włodarz – kryptonim „Riese”. Od lat historycy i badacze dyskutują na temat przeznaczenia obiektów budowanych w Górach Sowich. Mówi się, że mogły to być: schrony dla Hitlera i jego najbliższych współpracowników, podziemne fabryki, laboratoria chemiczne, biologiczne lub atomowe. Każdy z uczestników wycieczki był pod ogromnym wrażeniem wielkości obiektu. Po przejściu wydrążonymi tunelami na zwiedzających czekała przeprawa łodziami przez zalane części obiektu.
Kolejnym punktem wycieczki był 8 kilometrowy spacer leśnymi i polnymi ścieżkami. Po dotarciu do schroniska nastąpiła bardzo szybka regeneracja zmęczonych mięśni i  znalazł się czas na ognisko z kiełbaskami i dyskotekę. Drugiego dnia czwartoklasiści wędrowali z uśmiechem żółtym i czerwonym szlakiem do rozdroża Kozie Siodło. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem przyrody i pięknych widoków. Mimo zmęczenia każdy z uczestników będzie miło wspominał wspólnie spędzone chwile. /M. Knap/