Z wizytą w Pacanowie ( 2014 )

XII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów

W dniach 31.05 i 1.06.2014 r. nasi uczniowie uczestniczyli w XII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów 2014. W tym czasie odbywał się w Pacanowie Zlot Kornelowców.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość podróżowania z Koziołkiem Matołkiem przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. Podziwialiśmy zwyczaje, tańce, stroje i utwory muzyczne charakterystyczne dla danego narodu. Znaczna część występu poświęcona była życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego.

Po oficjalnym spotkaniu świetnie bawiliśmy się na dyskotece integracyjnej. Ogromne wrażenie wywarła na nas wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśliśmy się do krainy marzeń i snów, po której oprowadzała nas wróżka. W niedzielę po mszy świętej wzięliśmy udział w Bajkowym Korowodzie, w którym prezentowali się wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia. Skorzystaliśmy z wielu atrakcji. Oglądaliśmy koncerty gwiazd: Eweliny Lisowskiej i Kasi Kowalskiej, występy zespołów tanecznych i orkiestry symfonicznej, słuchaliśmy, jak utwory Kornela Makuszyńskiego i bajki norweskie czyta Krzysztof Globisz.

Konferansjerami podczas uroczystości byli: Wojciech Gąssowski, Dorota Wellman, Marcin Prokop. Na zakończenie obdarowano nas słodyczami i zaproszono do powtórnych odwiedzin.

Wyjazd uczniów dofinansował pan Burmistrz Zbigniew Suchyta i Rada Rodziców PSP Nr 4 w Strzegomiu.