XIII Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 30 maja 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu został przeprowadzony XIII Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Burmistrza Strzegomia pana Zbigniewa Suchyty. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 szkół naszej gminy i  odbywał się w dwóch etapach – pierwszy to test wiedzy, a drugi – zadania otwarte.
Podczas rywalizacji uczestnicy zmagali się m.in. z zadaniami dotyczącymi geometrii płaskiej i przestrzennej, działaniami na liczbach oraz skali liczbowej. Zadania sprawdzały zdolność logicznego myślenia i kreatywność, wymagały ogólnej wiedzy matematycznej i wyobraźni geometrycznej.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, najlepszym matematykiem i pierwsze miejsce zajął Bartosz Górski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Drugie miejsce zajął Nataniel Zieliński również z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Na trzeciej pozycji uplasował się Julian Marszalik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie. Wyróżnienie otrzymał Marcel Gołębiowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i ich opiekunom a Panu Burmistrzowi dziękujemy za sfinansowanie atrakcyjnych nagród.