XI Gminny Konkurs Matematyczny

Konkurs Matematyczny pod patronatem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty

22 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty.

Na  „Spotkanie z matematyką” przybyły trzyosobowe drużyny uczniów klas szóstych ze  wszystkich gminnych szkół. Konkurs tradycyjnie składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie samodzielnie rozwiązywali test złożony z 20 zadań zamkniętych. W drugim etapie uczestnicy zmierzyli się z 5 zadaniami otwartymi. Na uczestników i opiekunów czekał słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów PSP 4.

Najlepszymi matematykami w gminie okazali się:

• Bartosz Podhorodecki z PSP nr 4,
  • drugie miejsce zajęła Anna Biełous z PSP nr 4,
  • trzecie Miłosz Drozdek z PSP w Kostrzy.

Najlepszy wynik drużynowy uzyskali uczniowie z PSP nr 4, drugie miejsce zajęła PSP nr 3, trzecie PSP nr 2. Nagrody dla zwycięzców  zostały zakupione ze środków Gminy Strzegom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.