Współpraca ze szkołą w Cottbus

W październiku 2009 roku została nawiązana współpraca ze szkołąw Cottbus (Niemcy). Współpraca została nawiązana przez nauczyciela języka angielskiego Panią Gertrudę Dudzik. W ramach tej współpracy uczniowie pisali listy do dzieci z tamtejszej szkoły. W dniach 7-8 czerwca 2010 roku została zorganizowana wycieczka do szkoły w Cottbus.

W wycieczce wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI oraz 3 nauczycieli: Pani dyrektor Janina Klonowska, Pani Dorota Staśkiewicz oraz Pani Gertruda Dudzik. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w lekcjach w szkole w Cottbus, zobaczyć zaplecze szkoły, pracownie lekcyjne oraz rozmawiać w języku angielskim i niemieckim. Nasza Pani dyrektor i Pani dyrektor szkoły w Cottbus podpisały umowę o wzajemnej współpracy szkół. Nasi uczniowie zostali bardzo miło przyjęci przez rodziny, u których nocowali. Następnego dnia wycieczka wyruszyła w stronę Berlina do Tropical Islands. Kąpiel w basenach w tropikalnym klimacie był wspaniałym zakończeniem wycieczki. Uczniowie i nauczyciele wrócili z wycieczki z bogatszym doświadczeniem, zadowoleni i uśmiechnięci.