Uczniowie Czwórki na warsztatach językowych w Londynie

Dnia 17 września 2018 roku młodzież naszej szkoły, pod opieką p. Dudzik i p. Pudlik, wyruszyła na wycieczkę – warsztaty języka angielskiego do stolicy Wielkiej Brytanii Londynu. Po długiej podróży przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję przepłynęliśmy promem po kanale La Manche do Dover, gdzie podziwialiśmy piękne białe klify.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Tower of London, gdzie braliśmy udział w lekcji muzealnej w języku angielskim, Tower Bridge, katedrę Św. Pawła, przeszliśmy mostem Millenium Bridge, a spacerując brzegiem Tamizy podziwialiśmy teatr Szekspira- the Globe Theatre. Poruszaliśmy się komunikacją miejską: metrem, dwupiętrowym czerwonym autobusem i koleją.

Następny dzień naszej brytyjskiej przygody rozpoczęliśmy od 2 godzin lekcji angielskiego z nauczycielką native speaker, panią Marthą, gdzie prowadziliśmy konwersacje, rozwiązywaliśmy karty pracy, pracowaliśmy w grupach i parach używając tylko języka angielskiego. Po lekcji pojechaliśmy do centrum Londynu- Westminster, spacerowaliśmy po placu Trafalgar, zwiedzaliśmy Galerię Narodowa- The National Gallery, gdzie dowiedzieliśmy się dużo na temat sztuki i zobaczyliśmy słynne obrazy: „Słoneczniki” Van Gogha czy „Madonnę na skale” Da Vinci. Zobaczyliśmy również plac Picadilly Circus, spacerowaliśmy po parkach Londynu, byliśmy pod Pałacem Buckingham, na placu Victorii, zobaczyliśmy Parlament i Big Bena (niestety w remoncie) i Opactwo Westminster, gdzie odbywają się śluby królewskie.

Kolejny dzień to 2 lekcje z panią Marthą, wizyta w Muzeum figur woskowych Madame Tussaund oraz zakupy na Oxford Street.

Ostatniego dnia naszej przygody udaliśmy się na London Eye, gdzie podziwialiśmy panoramę Londynu, popłynęliśmy statkiem rzeką Tamizą do Greenwich, gdzie zwiedzaliśmy Obserwatorium Królewskie i stanęliśmy na południku „0”, czy jedną nogą na półkuli wschodniej, a jedną na zachodniej. Na tym zakończyliśmy nasza wycieczkę i wróciliśmy do Polski pełni nowych doświadczeń i wrażeń!