Wakacyjne wspomnienia

Uczniowie naszej szkoły aktywnie wypoczywali podczas wakacji dzięki wypoczynkowi zorganizowanemu przez Stowarzyszenie „Przyjaciele czwórki” i Rzymskokatolicką Parafię pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu

W dniach 6-17 lipca 90 dzieci uczestniczyło w półkolonii. Program wypoczynku był bogaty, a dzieci doświadczyły wielu atrakcji. Wielkie emocje przeżywały dzieci podczas wycieczki do ZOO we Wrocławiu. Po raz pierwszy zwiedziły Afrykarium, obiekt prezentujący życiodajne wody Czarnego Lądu, podziwiały przede wszystkim podwodny tunel oraz pływające pingwiny tońce. Powodzeniem cieszyły się zabawy w basenie OSiR w Strzegomiu. Nie zabrakło wycieczki po Strzegomiu, podczas której dzieci poznały zabytki, pomniki przyrody oraz zwiedziły Wieżę Targową. W SCK obejrzały bajkę „Tarzan”. W czasie półkolonii realizowany był program profilaktyczny, w ramach którego odbyły się zajęcia integracyjne oraz na temat agresji, zachowań asertywnych i uzależnień. Podsumowaniem wypoczynku był piknik zorganizowany na terenie ogrodu przy Bazylice Strzegomskiej pw. św. App. Piotra i Pawła. Tutaj dzieci uczestniczyły w rozgrywkach i zabawach sportowych, zajęciach plastycznych i muzycznych oraz tańczyły zumbę. W strefie „rękodzieła” wykonały biżuterię z makaronu, odwiedziły także „salon kosmetyczny”.

Z kolonii zorganizowanej w dniach 28.07 – 10.08.2015 skorzystało 43 dzieci i młodzieży ze Strzegomia (w tym uczniowie czwórki). Program kolonii miał zapewnić uczestnikom warunki do wypoczynku letniego, promocję zdrowego stylu życia i profilaktykę uzależnień a dzięki wspaniałej pogodzie i kadrze wolontariuszy udało się to zrealizować w 100%. Wszyscy, oprócz plażowania, udzielali się sportowo i rywalizowali w licznych konkursach, tańczyli na dyskotekach, piekli kiełbaski na ognisku. Kreatywne zajęcia z szycia, dekupażu, karaoke i zumby naprawdę cieszyły się dużym powodzeniem. Ogromną atrakcją okazały się zajęcia integracyjne i profilaktyczne, podczas których uczestnicy zdobyli wiedzę na temat asertywności, przeciwdziałania agresji i profilaktyki uzależnień. Wiele emocji wzbudzały wycieczki, zarówno te po okolicy, jak również wyjazdowe. Trójmiasto zwiedziliśmy „między deszczem”. Gdyńskie Akwarium, Dar Pomorza i Centrum Nauki Experyment pozwoliły nam ustrzec się przed zmoknięciem. Jednak Sopot przywitał nas już bezchmurnie, więc spacer po molo był przyjemnością. We Władysławowie zwiedziliśmy Dom Rybaka: Muzeum Iluzji i Motyli oraz wieżę widokową, popłynęliśmy również w rejs statkiem z Wikingami. Odbyliśmy również spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, wesołymi orkami w Ocean Parku, a nawet mieliśmy okazję uczestniczyć w show z Błękitkiem – mówiącym wielorybem. Podczas wycieczki na Hel przyglądaliśmy się karmieniu i pielęgnacji fok w Fokarium, weszliśmy na latarnię morską oraz zwiedziliśmy bunkry i umocnienia w Muzeum Obrony Wybrzeża. W Łebie, w Słowińskim Parku Narodowym, odbyliśmy rejs statkiem przez jezioro Łebsko, obejrzeliśmy Wyrzutnię Rakiet i weszliśmy na ruchome wydmy. Cofnęliśmy się również w przeszłość aż do epoki kredy podczas spotkania z naturalnej wielkości trójwymiarowymi gadami w parku dinozaurów, gdzie również obejrzeliśmy seans w kinie 7D. W Jastrzębiej Górze zobaczyliśmy Gwiazdę Północy oraz weszliśmy na latarnię morską na Przylądku Rozewie. W drodze do domu byliśmy w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie w towarzystwie przewodnika, zwiedziliśmy unikalne w skali świata obiekty, m. in.: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski” czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Na własnej skórze odczuliśmy efekty zawirowań błędnika podczas wizyty w Domu Do Góry Nogami.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, czy dobrze bawiliśmy się, są uśmiechnięte buzie kolonistów, którzy serdecznie dziękują za wsparcie burmistrzowi Strzegomia – Zbigniewowi Suchycie.