W poszukiwaniu wiedzy… w Warszawie

W dniach 25 i 26.05.2022 r. w ramach projektu edukacyjnego „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom” uczniowie klas 5 i 6 Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. K. Makuszyńskiego z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu była edukacyjna wizyta w Centrum Nauki Kopernik, w którym znajduje się kilkaset eksponatów w kilku przestrzeniach. Zajęcia w Centrum zainspirowały

do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Zwiedzając obiekt, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach, sprawdzać, przekręcać, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć – aby uruchomić eksponat.

Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła wizyta w planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie odbył się interaktywny pokaz pokazujący zmiany klimatu Ziemi i sąsiadujących z nią planet.  Dzięki specjalnemu optycznemu projektorowi na nieboskłonie pojawia się 20 milionów gwiazd, wśród których można zobaczyć m.in. Drogę Mleczną.

Bogaci w doświadczenia naukowe uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia zabytków naszej stolicy. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni oraz wzbogaceni o nowe doświadczenia.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4

Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!

All Rights Reserved