Uroczyste obchody Dnia Ziemi

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi z PSP 4

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, których celem jest promowanie postaw proekologicznych, stały się tradycją naszej szkoły. W tym roku przewodnim hasłem obchodów była prawidłowa segregacja odpadów.

W barwnym korowodzie uczniowie PSP Nr 4 w Strzegomiu przemaszerowali ulicami miasta niosąc kolorowe transparenty i wznosząc proekologiczne hasła. Przed ratuszem delegacja uczniów wręczyła Panu Z. Suchycie – Burmistrzowi Strzegomia, petycję i plakat dotyczący segregacji odpadów.

W szkole czekały na wszystkich kolejne atrakcje. Zostały zorganizowane różne konkursy, np.:

• Piosenka lub wiersz dotyczący segregacji odpadów.
  • Strój z surowców wtórnych.
  • Plakat ”Śmieci mniej – Ziemi lżej”.
  • Krzyżówka z hasłem „Segregacja”.
  • Najciekawsze gazetki klasowe „Segreguj z nami – walcz z odpadami” oraz zawody sportowe.

Dzień Ziemi, tak uroczyście obchodzony w naszej szkole, przypomniał, że uczniowie Czwórki chcą dbać o czystość i piękno Strzegomia – naszej małej ojczyzny.