Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 

Jak co roku w lutym przypada Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, w związku z tym w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy to ważne wydarzenie. Od 28 lutego aż do 15 marca uczniowie wszystkich klas od I do VIII brali czynny udział w różnych zaplanowanych wcześniej działaniach. 
Inicjatywa naszych działa została zgłoszona do centrum obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023, umieszczono ja na ogólnopolskiej mapie inicjatyw.  
Podczas naszych obchodów DBI 23, na godzinach wychowawczych oraz lekcjach informatyki przeprowadzono wiele ciekawych zajęć mówiących o tym jak być bezpiecznym w Internecie. Uczniowie oglądali filmy, wykonywali plakaty, prezentacje multimedialne, infografiki, brali udział w konkursach, rozwiązywali quizy i zagadki. Plakaty wykonane przez poszczególne zespoły klasowe “Jak być bezpiecznym w Internecie – 10 zasad” zostały wyeksponowane w holu szkoły podczas krótkiego happeningu, podczas którego można było również zobaczyć film podsumowujący wszystkie działania w szkole oraz prezentacje wykonane uczniów. Nauczyciele poszerzali swoją wiedzę w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej podczas webinariów DBI. Podsumowaniem obchodów DBI 2023 był udział w lekcjach online przygotowanych przez organizatorów.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4

Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!

All Rights Reserved