TRZECIE SPOTKANIE PROJEKTOWE ERASMUS+ „ART IT OUT”-WIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z KRAJÓW PARTNERSKICH W NASZEJ SZKOLE- 16-20.05.2022

W dniach 16-20.05.2022 do naszej szkoły przyjechało 23 uczniów i 13 nauczycieli z 5 krajów partnerskich: z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Słowacji i Czech. Celem naszego spotkania było pokazanie uczniom i nauczycielom miejsc związanych ze sztuką, udział w warsztatach oraz rozwijanie umiejętności językowych. Wszyscy uczestnicy spotkania spotkali się z Panem Tomaszem Marczakiem, wiceburmistrzem Strzegomia oraz Dyrekcją szkoły.

Podczas spotkania, w którym brali udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy gościli kolegów i koleżanki w swoich domach, dzieci brały udział w warsztatach, podczas których ćwiczyli różne techniki malarskie, wykonywały anioły z różnych materiałów, układały mozaikę z granitu, tworzyły obraz naklejając puzzle oraz malowały panoramę Strzegomia. Warsztaty zostały przygotowane przez: Panią Krystynę Błaszczuk, Panią Agnieszkę Kotlicką, Panią Annę Rudnicką, Panią Edytę Głowiak, Panią Sandrę Golińską oraz Panią Aleksandrę Skolak. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i zabrali ze sobą piękne prace.

Uczniowie i nauczyciele  uczestniczyli również w wycieczkach, podczas których zwiedzili przykłady architektury, np. Kościół Pokoju w Świdnicy czy architekturę we Wrocławiu. Odwiedziliśmy multisensoryczną wystawę Van Gogha we Wrocławiu oraz Panoramę Racławicką.

Wszyscy uczestnicy brali udział w warsztatach „Od owieczki do niteczki” w gospodarstwie agroturystycznym „Kowalowe skały”, podczas których dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat powstawania wełny i własnoręcznie wykonali mydło owinięte wełną. Mieli również możliwość obejrzenia zwierząt żyjących w tym gospodarstwie jak również przejść się po pięknej okolicy.

Uczniowie wyjechali do swoich domów zadowoleni, uśmiechnięci, bogatsi w doświadczenia i z pięknymi pracami. /G. Dudzik/

 

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4

Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!

All Rights Reserved