Takie cuda tylko w Hydropolis

W dniach 22 i 23 marca 2022r uczniowie piątych i szóstych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu brali udział w warsztatach interaktywnych  „Wody słone, wody słodkie” we wrocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Zajęcia odbywały się w ramach gminnego projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Wszyscy razem w poszukiwaniu wiedzy – wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strzegom”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nr RPDS.10.02.01-02-0067/21. Młodzi odkrywcy przekonali się, na czym polega pojęcie gęstości cieczy, wykonali tęczę gęstości, a na koniec sprawili, że na każdym stole wybuchał wulkan! Wszystkim eksperymentom towarzyszyły ogromne emocje, które zostały uchwycone na zdjęciach. Każdy z uczestników warsztatów stwierdził, że na takich lekcjach nie można się nudzić.

Po części praktycznej uczniowie udali się do sali wystawowej, gdzie obejrzeli film o początkach życia na Ziemi, a następnie zgłębiali wiedzę o życiu mórz i oceanów. Tutaj również interaktywne wnętrza Hydropolis zrobiły duże wrażenie na nastolatkach.

Te kilka godzin praktycznych lekcji biologii, chemii i fizyki udowodniły uczniom, że nauka może sprawiać przyjemność. A przecież właśnie o to chodzi we wszystkich projektach edukacyjnych! /koordynator M. Knap/