Szkolny Klub Sportowy

Program „Szkolny Klub Sportowy” w Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu od czterech lat z powodzeniem realizuje program Szkolny Klub Sportowy.

Patronem programu jest Ministerstwo Sportu i PKN Orlen, a zasięgiem działania obejmuje dzieci i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce Finansowe wsparcie przy zgłaszaniu szkół podstawowych do programu Szkolny Klub Sportowy zapewnia Gmina Strzegom.

W Czwórce zajęcia SKS odbywają się po lekcjach 3 razy w tygodniu w dwóch grupach po 15 osób. Realizację programu SKS koordynują nauczyciele wf Zbigniew Wroński i Robert Kotowicz. Prowadzący dbają o to, by zajęcia prowadzone były systematycznie w nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Oczywiście dominują gry zespołowe, w szczególności piłka siatkowa oraz zajęcia lekkoatletyczne. Udział szkół w programie SKS to nie tylko ciekawe zajęcia sportowe dla uczniów. To także możliwość ścisłej współpracy nauczycieli wf ze Szkolnym Związkiem Sportowym we Wrocławiu i Instytutem Sportu w Warszawie, w tym udział w konferencjach i szkoleniach oraz badaniach sprawności i zdrowia uczestników programu. Dodatkowo kontynuacja programu gwarantuje bezpłatne pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu sportowego.

Choć ilość zaplanowanych działań programu SKS została częściowo ograniczona ze względu na sytuację sanitarną, realizacja zajęć odbywa się na bieżąco. Przewidywane zakończenie czwartej edycji planowane jest dnia 30 listopada 2020. Jak zapewnia SZS Dolny Śląsk w styczniu 2021 rozpocznie się kolejna edycja programu SKS.

Chcesz spróbować swoich sił? Przyjdź do szkoły na SKS !

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4
Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!
All Rights Reserved

X