Święto Patrona

Święto  Patrona w tym roku przebiegało w dwóch etapach. 3 marca 2023r. na lekcjach każda klasa wykonała gazetkę o patronie i oglądała prezentację multimedialną o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego, którą przygotowała uczennica klasy 8a Amelia Sozańska. Uczniowie młodsi, po obejrzeniu prezentacji słuchali, czytanej przez starszych kolegów klasy 5b książki o Koziołku Matołku i rozwiązywali quiz. Wykonywali też prace plastyczne oraz „koziołkową sałatkę owocową”. Starsze klasy układały wierszyki, rozpoznawały z fragmentów tytuły książek Kornela Makuszyńskiego, a także wykonywały gry planszowe i komiksy z Koziołkiem w roli głównej. U przedszkolaków klasa 3 a czytała Przygody Koziołka Matołka, a następnie wraz z maluchami kolorowała mega kolorowanki koziołkowe, zaś klasa 3b zaprezentowała i poprowadziła zabawy i tańce z Małpką Fiki Miki.

O godzinie 16.00 rozpoczął się Wieczór z Kornelem Makuszyńskim dla klas trzecich. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego uczniowie rysowali Koziołka Matołka w różnych rolach. Następnie po smacznej kolacji, którą była pizza i ciasto na deser, dzieci szukały ukrytego skarbu Koziołka Matołka odgadując zagadki ze wskazówkami i wykonując zadania. Nie zabrakło też wieczornej gimnastyki z Małpką Fiki Miki, a na zakończenie bajki na dobranoc, czyli wieczorny relaks przy książce Anny Czerwińskiej – Rydel pod tytułem; „Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim. Książkę czytali dla uczniów: p. Regina Puczka – Dyrektor Biblioteki Miejskiej, p. Robert Kotowicz – wicedyrektor naszej szkoły i p. Joanna Dunia. /Joanna Dunia/