Światowy Dzień Walki z Depresją

Depresja to poważna choroba, a nie chwilowa słabość, czy oznaka lenistwa. Tu nie pomoże złota rada „Nie myśl  o tym”, czy „Weź się w garść”, tylko fachowa pomoc lekarska oraz wsparcie najbliższych.

Drogi Uczniu!

Jeśli czujesz się smutny, przewlekle zmęczony i nie możesz przestać się martwić…lub ostatnio nie czułeś się całkiem sobą, jesteś przygnębiony i po prostu chcesz porozmawiać…daj znać (przez Teams, Librus) lub po prostu przyjdź do psychologa lub pedagoga w szkole.

Drogi Rodzicu! Często zaskakujące zmiany fizyczne oraz zmiany zachowania, które zaczyna prezentować nastolatek, bywają trudne zarówno dla dziecka, jak i rodzica, który często nie wie co o tych zmianach sądzić i jak na nie reagować. Jest to naturalny etap rozwoju, jednak należy być czujnym. Zachowania te mogą świadczyć o okresie dojrzewania, zmianach związanych z dojrzewaniem układu nerwowego czy hormonalnego, ale w pewnych przypadkach mogą być symptomem poważnej choroby – depresji.