Światowy Dzień Sybiraka

Obchody Dnia Sybiraka i 81. rocznicy agresji sowieckiej

Tegoroczne obchody Dnia Sybiraka i 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę miały wymiar symboliczny. 17 września przedstawiciele Koła Związku Sybiraków oraz uczniowie PSP nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Bezimiennej Matki Sybiraczki w Strzegomiu.

Krótkie, plenerowe spotkanie uczniów z obecnymi pod pomnikiem bohaterami, walczącymi z okrucieństwem Syberii, było żywą lekcją historii. Z uwagi na pandemię koronawirusa, zabrakło zwyczajowej akademii, która odbywała się od przeszło 15 lat w PSP nr 4 im Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu. Nie było także uroczystych przemówień i wręczenia odznaczeń.

– 17 września wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny wkroczyły do Polski, rozpoczynając najkrwawszy, czwarty zabór. W 81. rocznicę Napaści Sowieckiej Rosji na Polskę pragniemy oddać hołd i tradycyjnie złożyć kwiaty oraz zapalić symboliczne znicze – powiedział Jerzy Orabczuk, prezes Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu.

W obchodach Dnia Sybiraka uczestniczyli Jerzy Orabczuk – prezes wraz z przedstawicielami Koła Związku Sybiraków w Strzegomiu, Wiesław Witkowski – zastępca burmistrza Strzegomia, Janina Klonowska – dyrektor, nauczyciele i uczniowie z PSP nr 4 w Strzegomiu.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Źródło
Serwis Informacyjny NASZSTRZEGOM.PL

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4
Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!
All Rights Reserved

X