„Strzegom-miasto odzyskane”

W ramach projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego z oddziałami przedszkolnymi w Strzegomiu 31 października zostało zrealizowane kolejne zadanie – historyczna gra terenowa „Strzegom – miasto odzyskane”.

Gra miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników na temat historii, współczesności i kultury naszego miasta oraz wiadomości uczniów na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy rywalizowali ze sobą, kto szybciej i dokładniej wykona wyznaczone zadania, wśród których znalazły się: rebusy, zaszyfrowane wiadomości, opis postaci historycznych oraz daty wydarzeń historycznych. Po powrocie do szkoły uczniowie oglądali filmy związane z historią naszego kraju.