SPOTKANIE PROJEKTOWE NAUCZYCIELI W PRADZE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU ERASMUS + 2020-2022- ART IT OUT

Kontynuując realizację projektu Erasmus+ Art it Out „ Każdy może być artystą” nauczycielki naszej szkoły p. Gertruda Dudzik, p. Marta Pudlik i p. Monika Knap wyjechały na spotkanie projektowe do Pragi w dniach 27.09- 1.10. 2021. W Pradze spotkali się nauczyciele 6 państw: Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

W pierwszym dniu nauczyciele omówili dotychczasową realizację zadań projektu, wspólnie obejrzeli stronę internetową projektu i wirtualną wystawę oraz zaplanowali kolejne spotkania.

Drugiego dnia odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Tematem szkolenia było:

1. System Edukacji w Czechach w porównaniu z systemami edukacji w innych państwach europejskich.
  2. Sztuka czeska.
  3. Strona internetowa projektu oraz wykorzystanie eTwinning.
  4. Jak zaplanować wirtualne spotkanie uczniów- Zoom, Googlemeet, MSTeams.
  5. Przygotowanie wirtualnych materiałów i spotkań.
  6. Koszty wirtualnych spotkań.
  7. Akredytacja.

Tego dnia odbyły się również wirtualne warsztaty tokarstwa artystycznego oraz nauczyciele obejrzeli wystawę projektu w szkole Czeskiej.

Trzeci dzień spotkania projektowego nauczyciele spędzili zwiedzając Pragę – zabytki kultury i sztuki – Zegar Astronomiczny, Stare Miasto, wystawę graficzną iMucha, Clementinum – jedną z najpiękniejszych bibliotek świata, wieżę astronomiczną, wzgórze wyszehradzkie. Dzień zakończony został rejsem po Wełtawie.

W czwartek uczestnicy spotkania kontynuowali zwiedzanie stolicy Czech oglądając dzieła wielkich artystów w Galerii Narodowej w Pałacu Schwarcenberg na Hradczanach.

W piątek główny koordynator projektu, p. Maike Bagola przedstawiła protokół spotkania, nauczyciele podzielili się wrażeniami, ustalili datę następnego spotkania – Strzegom 22-26.11.2021 i wyruszyli w drogę powrotną.

Koordynator projektu: Gertruda Dudzik

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3