“RAZEM – CZAS SPĘDZAMY I DOBRZE SIĘ MAMY” – półkolonia z “Przyjaciółmi Czwórki”

Od 4-8 lipca br. 90 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu uczestniczyło w półkolonii letniej „Razem czas spędzamy i dobrze się mamy” zorganizowanej przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Przyjaciele Czwórki”. Organizacja półkolonii była możliwa dzięki finansowemu wsparciu wysokości 16200 zł ze środków gminy Strzegom w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w 2022 roku pod tytułem “Organizacja działań profilaktycznych lub terapeutycznych w formie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży zagrożonych problemem alkoholowym i problemem narkomanii (półkolonie – minimum 5 dni)”.

Słowo RAZEM w tytule “RAZEM – CZAS SPĘDZAMY I DOBRZE SIĘ MAMY” oznaczało: R jak RELACJE – integracja z grupą, nawiązywanie przyjaźni, RELAKS – odprężenie, odpoczynek; A jak AKTYWNOŚĆ – podejmowanie różnych działań, rozwijanie samodzielności, wytrwałości, sprawności i odwagi; Z jak ZABAWA – połączenie zabawy i nauki, rozwijanie kreatywności; E jak EMOCJE – gotowość do rozpoznawania, nazywania i rozumienia emocji; M jak MIEJSCE – świat wokół nas, otwarcie na eksplorację bliższej i dalszej okolicy, szacunek do ludzi i przyrody, poczucie bezpieczeństwa i przynależności do grupy.

Podczas półkolonii dzieci miały zorganizowane wiele ciekawych zajęć oraz wycieczek. Już pierwszego dnia wszyscy uczestniczyli w warsztatach kreatywnych, podczas, których projektowali i dekorowali otrzymane od organizatora czapki z daszkiem (każda grupa otrzymała inny kolor). Różnokolorowe i unikatowe czapki nie tylko chroniły przed słońcem, ale i również wyróżniały jej wszystkich uczestników. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w pieszych wycieczkach po Strzegomiu, zajęciach sportowych, tanecznych, plastycznych na terenie PSP nr 4 oraz zajęciach rekreacyjno-sportowych na Letnich Basenach Kąpielowych OSIR w Strzegomiu. Największymi atrakcjami były jednak trzy całodniowe wycieczki. Pierwsza do Wrocławia, gdzie odwiedzono Kolejkowo. Podziwiano tam Wrocław i Dolny Śląsk w miniaturze oraz wzięto udział w warsztatach modelarskich. Tego dnia uczestnicy podziwiali również Wrocław i okolicę z Punktu widokowego w Sky Tower. Na drugą wycieczkę udano się do „Magicznej Pławnej” w Pławnej Dolnej, gdzie zwiedzono Zamek Śląskich Legend, Gród rycerski, Arkę Noego i wzięto udziału w warsztatach litograficznych, ceramicznych i teatralnych, a na koniec każdy posilił się kiełbaską z grilla. Tradycyjnie ostatniego dnia półkolonii, a zarazem na trzecią wycieczkę pojechano do świdnickiego kina Cinema 3D, tym razem na seans filmowy pt.” Pan Wilk i spółka”. Każdego dnia dzieci uczestniczyły również w zajęciach profilaktycznych: „Rozmawiamy ze sobą”, „Jestem kreatywny”, „Stop uzależnieniom”, „Emocje moim drogowskazem”, „Radzę sobie ze stresem”.

Każdy uczestnik półkolonii miał zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry, którą stanowili czynni zawodowo nauczyciele – członkowie Stowarzyszenia “Przyjaciele Czwórki”, ubezpieczenie NNW, drugie śniadanie – w postaci słodkiej bułki, obiad, lody, słodycze oraz wodę. Na zakończenie wypoczynku każde dziecko otrzymało miłą niespodziankę.  /Prezes Stowarzyszenia “Przyjaciele Czwórki” Katarzyna Kupczyk/

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4

Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!

All Rights Reserved