Przygoda uczniów z naszej szkoły we włoskiej Toskanii.

W dniach 19.03.23- 24.03.22 5 naszych uczniów pod opieką p. Dyrektor Anny Rudnickiej i p. Gertruda Dudzik uczestniczyło w spotkaniu projektowym Erasmus+ ART IT OUT we Włoszech, w Lukka.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach w szkole włoskiej, brali udział w zajęciach integracyjnych i artystycznych. 
Drugiego dnia po zajęciach w szkole i degustacji pizzy i innych przysmaków włoskich przygotowanych przez rodziców i dzieci uczniowie zwiedzali z przewodnikiem miasto Lukka. Poznaliśmy zabytki i ciekawe miejsca w miasteczku otoczonym średniowiecznymi murami.
Trzeciego dnia wyruszyli do Pizzy, aby zobaczyć słynną Krzywą Wieżę na placu Miraccoli. Później udali się do Viareggio, miejscowości położonej nad Morzem Śródziemnym i spędzili czas na plaży. Następnie zwiedzali muzeum słynnego karnawału i brali udział w warsztatach wykonując elementy figur przygotowywanych na karnawałowe parady.
W czwartek 23.03.23 uczniowie że wszystkich krajów partnerskich wraz z opiekunami udali się pociągiem do Florencji. Zwiedzaliśmy miasto, katedrę, galerię sztuki Uffizi, dziedziniec zamku Pallazo Piatti, słynny most, widzieliśmy słynne rzeźby Michała Anioła i podziwialiśmy architekturę miasta.
W piątek 24.03.23 udaliśmy się w podróż powrotną do Polski kończąc wspaniałą toskańską przygodę z uśmiechem na twarzy i bagażem wspomnień!!!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 6

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4

Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!

All Rights Reserved