Projekt „Zdalna Szkoła +”

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.

1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  Gmina Strzegom skorzystała po raz drugi z możliwości złożenia wniosku na realizację projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +” wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, w którym otrzymała kwotę wsparcia w wysokości 105 000,00 zł.

W ramach otrzymanych środków zakupiono 7 laptopów, które przekazano dla Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu.

Projekt miał na celu pomoc uczniom pochodzącym z rodzin wielodzietnych (3+).

Dyrektorzy szkół zakupiony sprzęt przekazali jak w poprzedniej edycji programu uczniom w drodze umowy użyczenia na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych w celu prowadzenia zdalnego nauczania.