Projekt edukacyjny „Kokosza, grosz do grosza!”

Projekt edukacyjny „Kokosza, grosz do grosza!” Uczniowie klasy IV a od października bieżącego roku szkolnego uczestniczyli w zajęciach, podczas których były realizowane zagadnienia zawarte w Regulaminie Projektu. Celem Projektu była edukacja finansowa uczniów w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie mieli szansę poznawać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i pomnażania oszczędności oraz postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt miał za zadanie promować i uczyć uczniów umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz nauczać zdolności krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach życia codziennego. Uczniowie podczas zajęć pod okiem koordynatora realizowali tematykę opartą o trzy scenariusze:

1. Pieniądze i ich rola w życiu człowieka.

2. Zarządzamy własnymi pieniędzmi. Co daje oszczędzanie?

3. Planujemy koszty wycieczki.

Uczestnicy zajęć po opracowaniu scenariuszy zajęć mieli za zadanie wypełnienie testu sprawdzającego wiedzę i nabyte umiejętności. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w zajęciach, wykazywali się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy w zespole. /Koordynator projektu: Anna Sochocka/

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?