Profesjonalne Studio Fotograficzne

Z wielką radością informujemy, że dzięki staraniom Stowarzyszenia “Przyjaciele Czwórki” na terenie Publicznej Szkoły Podstawowa nr 4 w Strzegomiu powstało profesjonalne studio fotograficzno–filmowe, które umożliwi uczniom poznawanie tajników fotografii i filmowania. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Za otrzymany grant od PSE zakupiono między innymi: aparat Canon EOS R6, obiektywy Canon RF 24-105 mm i RF 85mm, system zawieszania tła, tło materiałowe białe i green screen, statyw Fotopro X-go Predator, Quadralite Move X 300 Kit, softbox GlareOne szybki montaż Easy Fold 120 cm, Phottix Raja Softbox 85cm, lampę błyskową TT685 II – Godox, mikrofon RODE VideoMicro, namiot bezcieniowy 50cm, zestawy blend w różnych rozmiarach i wiele innych akcesoriów.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas: zajęć pozalekcyjnych „Koła fotograficznego”, realizacji innych projektów, lekcji informatyki, wypoczynku letniego i zimowego oraz innych uroczystości szkolnych i wycieczek. Dzięki nowopowstałemu studiu uczniowie zdobędą nowe umiejętności i rozwiną swoje pasje. Będą mogli w kreatywny sposób spędzić swój wolny czas, zyskają własną perspektywę na otaczający ich świat, wzmocnią poczucie własnej wartości. Odkryją nowe drogi do samoekspresji i zaczną porządkować i wyrażać własne myśli. Nauczą się planowania dużych projektów, wzmocnią poczucie odpowiedzialności, poprawiają umiejętność pracy w grupie. Rozwiną zdolności komunikacji, posługiwania się nowoczesnymi technologiami i mediami. Poznają i przygotują się do pracy w zawodach branży medialnej lub technicznej. Wykonane prace uczniów będą pokazane na wystawach i w Internecie co przybliży mieszkańcom naszego miasta, uczniom ich rodzicom i nauczycielom szkoły jak widziany jest świat oczami młodego człowieka.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.