Prezentacja szkolnych talentów

Nie samą nauką żyje szkoła! Dobrze wiedzą o tym nauczyciele i uczniowie Czwórki, którzy od września do czerwca realizowali projekt „Odkrywcy Talentów” finansowany ze środków Fundacji PZU.

W ciągu tych miesięcy uczestnicy projektu systematycznie spotykali się na zajęciach w 4 grupach, którym przyświecały hasła: „Myśli i graj”, „Czytaj i twórz”, „Obserwuj – fotografuj i filmuj”, „Podziwiaj i występuj”. Wzięli udział w fantastycznych wycieczkach i warsztatach, biegali z aparatem, kamerą i długopisem w ręku, dokumentując swoje doświadczenia. Odkryli, jakie możliwości skrywa telefon komórkowy i komputer oraz jak świetnie można się bawić przy grach planszowych, kościanych i karcianych.

Podsumowanie projektu, połączone z prezentacją szkolnych talentów, które odbyło się 14 czerwca, udowodniło, jak wiele cennych doświadczeń uczniowie zdobyli w ciągu tego roku. Na scenie grupa teatralna przedstawiła bardzo sugestywny spektakl rozgrywający się w realiach szkolnych, z poruszającym przesłaniem: maski, które nakładamy nad twarz, wchodząc w relacje z innymi ludźmi, wcale nie przynoszą nam szczęścia… W pokazie talentów wielką sympatię widzów zdobył Krzysztof Matys – za swój występ zdobył nagrodę publiczności. W holu można było podziwiać wystawę fotografii poświęconą wydarzeniom, które udało się zorganizować w toku realizacji projektu i prezentującą osiągnięcia grupy fotograficzno-filmowej. Natomiast w salach była możliwość obejrzenia zrealizowanych przez „projektowiczów” filmów, zagrania w literackie gry kościane i karciane oraz tworzenia przestrzennych konstrukcji geometrycznych.