Poznajemy szkołę w Afryce

Odnowiliśmy współpracę ze szkołą w Ugandzie.

Znajomość j. angielskiego otwiera nam okno na świat, daje wiele możliwości poznawania nowych ludzi, kultur i codziennego życia, niejednokrotnie odmiennego od tego, które znamy. Możemy „podróżować” wirtualnie z wykorzystaniem technologii komunikacyjnej, np. pisząc maile, prowadząc spotkania online przy użyciu Skypa czy innych komunikatorów. Nawiązując współpracę z innymi krajami, chcemy dać naszym uczniom szansę na wykorzystanie języka angielskiego w praktyce- w mowie i na piśmie.

Kilka lat temu uczniowie pod opieką pani Dudzik nawiązali współpracę ze szkołą w Ugandzie poprzez stronę epals. Pisaliśmy wtedy listy i maile, lecz kontakt urwał się z powodu trudnej sytuacji w regionie, wypadku nauczyciela i trudności z połączeniem internetowym. Teraz odnowiliśmy kontakt. Chciałabym krótko przedstawić szkołę w Afryce.

Szkoła mieści się w Ugandzie, w rejonie Kiboga. Stara się zapewnić edukację dla dzieci i młodzieży. Nauczyciele i uczniowie oraz ich rodziny prowadzą również plantację, aby wyżywić dzieci. Uprawia się fasolę, ryż i maniok jadalny. Współpraca taka jak nasza to dla nich jedyny sposób na poznanie świata, zwyczajów i kultur. Dlatego w grudniu piszemy listy i kartki świąteczne do dzieci z Ugandy.

Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w tym zadaniu!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 4