Poszukiwacze ametystów

Jak cenne mogą być minerały, przekonali się uczniowie klasy 4a i 4c, którzy 18 maja 2016r uczestniczyli w wycieczce do Szklarskiej Poręby.

Już po raz drugi w tym roku szkolnym czwarte klasy wyruszyły śladami fauny i flory Karkonoszy. Tym razem gościli w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom, dlatego pod opieką dwóch przewodniczek z  KCEE oraz swoich nauczycieli cała grupa udała się w na poszukiwanie minerałów.

Uczniowie okazali się wytrawnymi zbieraczami. Każdy znalazł wspaniałe okazy ametystów, które mógł zabrać do domu. W ten sposób niektórzy powiększyli, a inni zapoczątkowali swoje kolekcje kamieni półszlachetnych. I co najważniejsze każdy uczeń zrozumiał, że o wartości znaleziska nie zawsze świadczy cena rynkowa.