Pierwszy dzień wiosny w Teatrze Animacji

Dnia 21 marca, pierwszego dnia wiosny, dzieci z oddziału przedszkolnego „Oa” i uczniowie klasy 2e uczestniczyli w wycieczce autokarowej do ZDROJOWEGO TEATRU ANIMACJI w CIEPLICACH.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Przygody Koziołka Matołka”, rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci, udział w warsztatach aktorskich, uczenie się kultury odbioru sztuki. Tytułowy bohater wyrusza w drogę do mitycznego Pacanowa, gdzie kują kozy. Przemierzając świat, odwiedza egzotyczne kraje i przeżywa wiele ciekawych przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających.

Ulubieniec dzieci – łatwowierny Matołek dzięki swoim przyjaciołom zawsze wychodzi z opresji. Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja lalek, to niewątpliwe atuty spektaklu. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci ogromnym przeżyciem. Po spektaklu z uśmiechem na twarzy i głową pełną wrażeń grupy udały się na poczęstunek.

Dorota Hojer, Kornelia Budiukin