Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej.

W dniach 27.02. oraz 05.03.2013 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Dla większości uczniów nie było to pierwsze spotkanie z biblioteką, ponieważ już wcześniej obyły się w niej lekcje biblioteczne.

Dzieci miały możliwość poznania biblioteki szkolnej oraz jej zbiorów. Dowiedziały się jaki jest regulamin korzystania z biblioteki oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach wykonując różne ciekawe zadania. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą na temat zasad zachowania się w bibliotece, a także obchodzenia się z książką. Wspólnie określały prośby jakie książka zanosi do swoich czytelników, odgadywały tytuły bajek zaszyfrowane w zagadkach, opowiadały swoją ulubioną bajkę.

Na koniec przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie oraz obietnicę, że będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece. Następnie wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz planszę z prośbami książki i dyplomy upamiętniające tą uroczystość.

Uśmiechnięte buzie Pierwszoklasistów świadczyły o tym, że wszyscy świetnie się bawili.

Pasowanie przygotowały i prowadziły Panie bibliotekarki Katarzyna Przytuła Nowak i Anna Malina.