„Panorama Racławicka”- Erasmus+ 2020-2022- ART IT OUT

Konkursy dla klas

„Panorama Racławicka”- Erasmus+ 2020-2022- ART. IT OUT

W roku szkolnym 2021/2022 nadal realizujemy projekt Erasmus+ ART. IT OUT (Każdy jest artystą).  Przed nami kolejne 3 obrazy, konkursy, nagrody, wystawy i świetna zabawa.

Kolejnym obrazem będzie „Panorama Rocławicka”.

FRAGMENTY

Jest to ogromny obraz trójwymiarowy, lecz jako sztuka obecna we Wrocławiu, nie możemy go pominąć. Dzieci i młodzież proszeni są o obejrzenie tego dzieła w internecie i wybranie fragmentu.  Będzie to też okazja to poznania tego dzieła narodowego.

Konkursy dla klas I- III

1. Fragment „Panoramy Racławickiej”- uczniowie wybierają postać, budynek lub inny element i wykonują pracę w FORMACIE A4- na czarnej kartce wyklejamy, rysujemy białą kredką lub malujemy białą farbą elementy obrazu- OBRAZ CZARNO- BIAŁY.

Wyłonimy I, II i III miejsce.

2. Głównym malarzem przy pracach nad „Panoramą Racławicką” był Jan Styka.

Wykonaj GNIOTKA z podobizną malarza. Wyłonimy I, II i III miejsce- oceniać będziemy wierność podobizny malarza, pomysłowość i staranność wykonania pracy.

Konkursy Dla klas IV- VIII

1. Replika obrazu- wybrany fragment „ Panoramy Racławickiej” w formacie A3. Technika dowolna- farby, kredki, ołówek. Wyłonimy I, II i III miejsce.
  2. Portret Jana Styki lub Wojciecha Kossaka- głównych autorów obrazu- FORMAT A4. Wyłonimy I, II i III miejsce.
  3. Żywy obraz (wybrany fragment)- przygotuj rekwizyty, stroje na 15.10.21. W tym dniu będziemy obchodzić #ERASMUS DAYS- Dni Erasmusa i będzie można zaprezentować obraz. Zostaną wykonane zdjęcia, a najciekawsza praca zostanie nagrodzona. Nagrodzimy jedną pracę i przyznamy 1 wyróżnienie.
  4. Dla klas VII- VIII– Prezentacja multimedialna- historia, powstanie, temat obrazu, autorzy, wymiary i inne ciekawostki- 8-10 slajdów, tekst (w j. angielskim) prosty, tylko najważniejsze rzeczy, zdjęcia. Wybierzemy i nagrodzimy 1 prezentację.
  5. Dla klas VII- VIII-opis obrazu w języku angielskim- wybieramy i opisujemy fragment obrazu- informacje- obraz 3D, wymiary, co i kogo przedstawia, co to za wydarzenie, co robią postaci, opinia.

Nagrodzimy jeden opis!!! Zwycięzca nagra tekst audio ze swoim opisem!!!

Prace uczniów (zdjęcia) zostaną umieszczone na stronie projektu https://artitouterasmus.wixsite.com/art-it-out

Dnia 15.10.21 w szkole będziemy organizować Dzień Erasmusa. W tym dniu wykonamy wystawę wykorzystując prace uczniów, zaprezentujemy Żywe obrazy, zorganizujemy zajęcia plastyczne związane z zadaniami projektu i połączymy się na wideo konferencji z uczniami i nauczycielami z krajów partnerskich. Rezultatami podzielimy się ze szkołami na całym świecie.

ZAPRASZAM  DO  ZABAWY!!!

WSZYSTKIE  PRACE NALEŻY ODDAĆ DO 10 PAŹDZIERNIKA 2021 DO P. G. DUDZIK.

OPIS OBRAZU W PROGRAMIE WORD ORAZ PREZENTACJĘ PROSZĘ PRZESŁAĆ NA TEAMSA DO P.  GERTRUDY DUDZIK DO 10.10.21.

ŻYWY OBRAZ PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ NA 15.10, LECZ DO 10.10 PROSZĘ napisać na Teamsie lub przez Librus, kto będzie uczestniczył w tym zadaniu.