NASI UCZNIOWIE ZWIEDZAJĄ HISZPANIĘ Z PROJEKTEM ERASMUS +

7.05.23 pięcioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Dyrektor Anny Rudnickiej i pani Gertrudy Dudzik wyruszyło na wycieczkę do Hiszpanii, do miasta Cuenca w ramach realizacji projektu Erasmus + „ART IT OUT”.
8.05.23 uczniowie 6 partnerskich krajów spotkali się w szkole, gdzie odbyła się ceremonia powitalna oraz zajęcia integracyjne i artystyczne dla uczniów. Zwiedzaliśmy również galerię prac, w tym uczniów z Polski oraz wirtualne muzeum. Po południu zwiedzaliśmy miasto Cuenca, min. Katedrę, byliśmy w ratuszu na spotkaniu z burmistrzem oraz podziwialiśmy piękny krajobraz okolicy.
9.05.23 od rana braliśmy udział w zajęciach związanych z Dniem Europy. Robiliśmy zdjęcia, projekty w grupach, po południu zwiedzaliśmy Muzeum Sztuki Abstrakcyjnej i uczestniczyliśmy w warsztatach. Po południu byliśmy na wycieczce w Belmonte- historycznym mieście, gdzie zwiedzaliśmy zamek i poznawaliśmy historię miejsca związanego z Don Kichotem i Napoleonem.
10.10.23 byliśmy na wycieczce w Toledo. Zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem uczestnicząc w podchodach. Później spędziliśmy czas w kręgielni biorąc udział w świetnej zabawie.
11.05.23 uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych: wykonywaliśmy breloczki do kluczy i wachlarze oraz w zajęciach muzycznych. Odwiedziliśmy również muzeum Cuenca i braliśmy udział w warsztatach wykonywania wisiorków. Po południu odbyła się ceremonia pożegnalna w Muzeum Paleontologicznym, gdzie obejrzeliśmy skrót zadań i spotkań całego projektu trwającego 3 lata.
12.05.23 wyruszyliśmy do Madrytu do Caixa Forum gdzie poznaliśmy tajniki tkania i drukowania 3D. Po południu zwiedzaliśmy Madryt: byliśmy na stadionie piłkarskim Real Madrid Santiago Bernabeu, gdzie zobaczyliśmy, gdzie grają mistrzowie. Pojechaliśmy również do centrum na Puerta del Sol.
13.05.23 wyruszyliśmy w podróż powrotną do Polski.
Spotkania w ramach projektu Ersmus+ dostarczyły dzieciom i młodzieży niezapomnianych wrażeń a zawarte przyjaźnie pozostaną na zawsze. Spotkania te były również świetną okazją do komunikacji w j. angielskim, co przyniesie efekty w nauce tego języka.