Nasi dziennikarze nagrodzeni !

III Dolnośląski Konkurs Dziennikarski "Współczesny Dolny Śląsk"

III Dolnośląski Konkurs Dziennikarski „Współczesny Dolny Śląsk” przyniósł spektakularny sukces redakcji Dyktafonu.

Na konkurs, zorganizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Gazety Wyborczej, w kategorii szkół podstawowych wpłynęły 62 prace z terenu całego województwa.

• I miejsce w kategorii „Wywiad” zajęła Katarzyna Głowiak – z wielkim uznaniem jury, któremu przewodniczył dziennikarz Gazety Wyborczej Marian Maciejewski, spotkał się wywiad Kasi z p. Leo Leszkiem Kantorem zatytułowany „Krajobraz dzieciństwa”.
  • II miejsce w tej samej kategorii zajęła Maja Czerwiecka, która przeprowadziła bardzo ciekawą rozmowę z p. Krzysztofem Kaszubem pt. „Warto mieć jakąś pasję”.
  • Natomiast w kategorii „Fotoreportaż” III miejsce w województwie zdobył Jakub Nejman za niezwykle barwny i świetnie skomponowany fotoreportaż o Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Podczas uroczystego wręczenia nagród 26 kwietnia jurorzy podkreślali, że prace konkursowe przygotowane przez naszych uczniów pokazały im bardzo różnorodne i fascynujące oblicza Strzegomia.