MAGIA ŚWIĄT W KRASZOWICKIEJ ZAGRODZIE

14 grudnia 2021 klasa 6b wybrała się na wycieczkę do Zagrody Kraszowickiej w Świdnicy, aby w tym magicznym czasie przedświątecznym poznać tradycje bożonarodzeniowe, te znane i te, o których uczniowie usłyszeli po raz pierwszy, np. położniczka, czyli wieniec wieszany nad wigilijnym stołem, czy światy świąteczne- ozdoby choinkowe z opłatka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pieczenia pierników i wykonywania ozdób świątecznych na choinkę. Wszystko to odbywało się w wiejskiej chacie z piękną choinką i własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć i pogłaskać zwierzęta w zagrodzie: owce, króliki i kozy.

Wspaniała zabawa, słodkie pierniki i wykonane aniołki spowodowały, że uczniowie klasy 6b wrócili zadowoleni i uśmiechnięci. /Gertruda Dudzik/