Kraina Koziołka Matołka – Chorwacja

XIV Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów

W dniach 04.06- 05.06.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów –Chorwacja 2016. W tym czasie odbywał się w Pacanowie „Zlot Kornelowców”.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość ,,podróżowania” z Koziołkiem Matołkiem przez świat muzyki. Odbyło się X Spotkanie Mistrzów Muzyki zakończone koncertem laureatów. Głównym gościem spotkania była Kasia Klich, która umiliła nam czas swoim wokalem, zachęcając dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i śpiewu. Uczestnicy „Zlotu Kornelowców” wzięli udział w warsztatach twórczych, animacyjnych i filcowych, na których wykazali się doskonałą wyobraźnią, odwagą i zdolnościami artystycznymi.

Po oficjalnym spotkaniu świetnie bawiliśmy się na dyskotece integracyjnej. Ogromne wrażenie wywarła na nas wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśliśmy się do krainy marzeń i snów, po której oprowadzała nas wróżka. W niedzielę wzięliśmy udział w Bajkowym Korowodzie, w którym prezentowali się wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia. Skorzystaliśmy z wielu atrakcji. Oglądaliśmy występy zespołów tanecznych i orkiestry symfonicznej, słuchaliśmy utworów Kornela Makuszyńskiego i bajki chorwackie czytane przez zaproszonych gości. Konferansjerami podczas uroczystości byli: Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski.

Na zakończenie Imprezy odbył się koncert gwiazdy Margaret, a uczniowie obdarowani zostali słodyczami i zaproszeni do powtórnych odwiedzin w Pacanowie.

Wyjazd uczniów dofinansował pan Burmistrz Zbigniew Suchyta i Rada Rodziców PSP Nr 4 w Strzegomiu.