Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Zlot szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie ( ROK 2012 )

W dniach 2-3 czerwca liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Kultury Dziecięcej i zlocie szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

W wycieczce uczestniczyły osoby, które szczególnie wyróżniają się w działalności kół zainteresowań i w konkursach, a wyjazd został dofinansowany przez Burmistrza Strzegomia. W sobotę po południu oficjalnie rozpoczęło się spotkanie szkół Kornelowskich w Europejskim Centrum Bajki.

Podczas przedstawień na scenie czwórkę szkołę reprezentował kabaret „Tyczki”. Wielką atrakcją była możliwość zwiedzenia wystawy „Bajkowy świat”. Przez magiczną krainę zwiedzających prowadziły sympatyczne wróżki. Część podróży odbywało się pociągiem. Można było słuchać bajek, oglądać animowane filmy, odgadywać różne zagadki baśniowe. Było bardzo kolorowo i wesoło.

Sobota zakończyła się wspólną dla wszystkich szkół Kornelowskich dyskoteką. Niedziela była głównym dniem Festiwalu Kultury Dziecięcej – atrakcji nie brakowało. Po mszy barwny korowód przemaszerował na stadion, fotografowany przez licznie zgromadzonych mieszkańców.

Uczniowie czwórki w barwnych skrzydłach motyli utworzyli piękny orszak prowadzący Calineczkę. Na stadionie uczestników korowodu powitali prowadzący, czyli Radosław Pazura i jego żona Dorota Chotecka, a Koziołek Matołek wybierał najpiękniejsze stroje. Niektórzy zbierali autografy Joanny Trzepiecińskiej i Kevina Aistona, inni korzystali z takich atrakcji jak trampoliny czy dmuchane zjeżdżalnie.