ERASMUS DAYS

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w #ErasmusDays w dniach 14-16.10.2021. W naszej szkole promowaliśmy projekt Erasmus+. W latach 2020-2022 bierzemy udział w projekcie „Art it Out”- Każdy może być artystą. Przygotowaliśmy wystawę przedstawiającą kolejny obraz – „Panorama Racławicka”, który znajdzie się na naszej wirtualnej wystawie na stronie projektu. Uczniowie również zostali zapoznani z zadaniami projektu, obejrzeli wirtualną wystawę oraz wykonywali prace plastyczne- logo projektu, logo #ErasmusDays oraz logo Erasmus. Ponadto, na lekcjach plastyki i języka angielskiego rysowali i malowali fragment obrazu „Panorama Racławicka”. Uczniowie wykonali również prezentacje multimedialne o malarzu oraz obrazie, przygotowali portrety malarza, a młodsi uczniowie wykonali gniotki z podobizną malarza i prace czarno-białe przedstawiające fragment „Panoramy Racławickiej”. W dniu 15.10.21 przeprowadziliśmy również wideo konferencję z Czechami i Słowacją, podczas której uczniowie przedstawili obrazy polskich malarzy, miasto Strzegom oraz prowadzili konwersacje z uczniami z krajów partnerskich. W szkole panowała świetna atmosfera, uczniowie na przerwach oglądali wystawę, przedstawiali swoje opinie, oglądali plakaty i podziwiali prace.