Egzamin praktyczny na kartę rowerową.

W czwartek 17 czerwca 2021 roku na boisku szkolnym odbył się egzamin na kartę rowerową. Ponad sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły prezentowało swoje  umiejętności techniczne z jazdy na rowerze. Warunkiem przystąpienia do sprawdzianu  było  zaliczenie testu z  zasad  ruchu drogowego i budowy roweru. Choć wszyscy wiedzą, że  jazda na rowerze jest w zasadzie łatwa,  jednak jak jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami to zupełnie inna sprawa. Uczestnicy egzaminu musieli wykazać się wieloma umiejętnościami:  jazdą rowerem ze zmianą kierunku, jazdą slalomem, umiejętnością zahamowania w nagłej sytuacji, jazdą po rondzie czy  pokonywaniem niewielkich drogowych przeszkód. Wszyscy z powodzeniem poradzili sobie z trudnym torem rowerowym i zakończyli egzamin w bardzo dobrym wynikiem.

Rowerzyści choć są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, niestety  są też  często uczestnikami wypadków komunikacyjnych. Zdobycie karty rowerowej daje młodym cyklistom pewność  i prawo  poruszania się po drogach publicznych zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przed naszymi uczniami długo oczekiwane wakacje.  Wypoczywając korzystajmy z roweru  bezpiecznie, dbajmy o swoje rowery, przestrzegajmy zasad ruchu drogowego i pamiętajmy, że  kask rowerowy to nie tylko moda – to konieczne bezpieczeństwo!

Robert Kotowicz

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 9