„Działajmy razem!” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu.

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

W naszej szkole przez cały tydzień organizujemy wydarzenia, które zostały zgłoszone do inicjatyw DBI.  Podczas zajęć informatycznych uczniowie przystąpili do programu: Asy Internetu, gdzie oprócz rzetelnej wiedzy mogli zdobyć indywidualne certyfikaty. Grając w edukacyjną grę Interlandia, dowiadywali się jak właściwie korzystać zasobów Internetu. Młodsze klasy podczas lekcji obejrzą edukacyjne filmiki/kreskówki dotyczące korzystania z Internetu. Podczas spotkań z wychowawcą przeprowadzone zostaną debaty dotyczące ochrony wizerunku. 

Będzie nam niezmiernie miło Drogi Rodzicu, jeśli dołączysz do nas w świętowaniu tego dnia, kontynuując rozmowę z dzieckiem w domu.  Mogą w tym pomóc materiały umieszczone na stronie www.saferinternet.pl. Znajdziesz tam wskazówki, filmy, artykuły z których możesz skorzystać. Polecamy również prezentację dostępną https://www.youtube.com/watch?v=3CZXHJWsung na temat nadużywania Internetu przez dzieci i młodzież.  Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub pytania dotyczące zapewnienia dziecku bezpieczeństwa w Internecie, skontaktuj się ze szkołą.

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł !

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak ocen! Oceń ten artykuł jako pierwszy.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Zobacz również

Back to top button

Zdjęcia są własnością PSP 4
Oglądaj na stronie, NIE KOPIUJ !!
All Rights Reserved

X